flag
0531 918 61 10
Her Zaman Hizmetinizde

E-Ticaret Sistemleri

PPC

E-Ticaret Sistemleri

E-ticaret sistemleri, internetin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte karşımıza çıkan bir kavramdır.

Üreticilerin ve hizmet sunan bireylerin internet üzerinden çeşitli yollar ile müşterilerine ulaşması e-ticaret sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Bireyler çeşitli Pazar yerlerinde ürünlerini satışa sunabilir. Bunun yanı sıra kendi e-ticaret sitelerini oluşturarak da ürünlerini satışa sunabilmektedir. Bu kapsamda e-ticaret sistemlerinin sağladığı çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Söz konusu avantajlar genel olarak aşağıdaki gibidir.E-Ticaret Sistemleri Avantajları

Siz de e-ticaretin avantajları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. E-ticaretin tüm avantajlarını aşağıdaki gibi inceleyebiliriz.

 • 7/24 Açık Online Mağazalar

  Bir çevrimiçi mağaza tüm yıl boyunca 7/24 açıktır. Tatil, kar fırtınası veya başka bir olay olsun, insanlar her zaman ve her yerde internetten alışveriş yapabilirler.

 • Düşük Maliyet

  Kira ve çalışan maliyeti fiziksel mağazaları pahalı hale getirir. Daha düşük işletme maliyetleri, birçok çevrimiçi satıcının geleneksel satıcılardan daha iyi performans göstermesine olanak tanır.

 • Anlık Alışveriş İmkanı

  Geleneksel mağazalarda alışveriş yapmak için dolaşmanız, aradığınızı bulmanız, kasaya gitmeniz ve sıraya girmeniz gerekir. Bunların çoğu çevrimiçi atlayabilirsiniz. Elektronik ticaret, optimum rahatlık için tasarlanmıştır.

  Daha Kolay Ürün Tanıtımı

  Bir e-ticaret sitesi ile ürünlerinizi çok daha kolay bir şekilde tanıtabilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz.

 • Veri Akışı Sunar

  E-ticaret, kişiselleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bir müşterinin geçmiş satın alma işlemleri ve çevrimiçi etkinlikleri hakkındaki veriler, ilgi alanlarına ilişkin bilgi sağlar ve kişiselleştirilmişbir deneyim sağlamak için kullanılabilir. Alıcıların beğenilerini hedefleyen ürünleri paylaşmak, daha fazla satış yapmanın bir yoludur.

 • Bir E-Ticaret Mağazasını Büyütmek veya Küçültmek Kolay

  Özellikle çok fazla alan ihtiyacını ortadan kaldırmak için stoksuz satış yöntemini kullanıyorsanız, e-ticaret işinizi genişletmek veya küçültmek kolaydır. Ürün eklemek veya mağazanızı en çok satanlarla sınırlamak basit bir işlemdir. Fiziksel bir perakende alanınız olduğunda genişletmek veya küçültmek daha karmaşıktır.

 • Geniş Coğrafyaya Hitap Edebilme

  Bir çevrimiçi mağaza, dünyanın her yerindeki müşterilere ulaşma potansiyeline sahiptir. Bu, özellikle geniş bir yerel kitleye sahip olmayan, ancak dünyanın dört bir yanına dağılmış hevesli müşterileri olan uzman şirketler için önemlidir.