flag
0531 918 61 10
Her Zaman Hizmetinizde

Antalya Web Tasarım

PPC
Antalya Web Tasarım

Antalya Web tasarım; görseller ve metinlerden meydana gelen web sayfası içeriklerinin web sitesi ziyaretçilerine belirlenen bir düzen içerisinde sunulmasıdır. Web sitesi tasarımı için genel olarak web tasarım projesi ya da web sitesi yapımı gibi çeşitli tanımlar yapılmaktadır.

Web tasarımının gerçekleştirilebilmesi için önce bir projeye ihtiyaç duyulmaktadır. Marka, şahıs, firma, ürün genel olarak projelerin esas konusunu oluşturmaktadır. Örneğin bir diş hekimi web sitesi ya da bir sağlık merkezi, otel web sitesi proje olarak ifade edilebilir. Bu örnekten yola çıkarak web sitesi tasarımlarının kurum, kişi ya da kuruluşları tanıtmak amacı ile gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Web sitesi sayfaları kodlama, internet üzerinden yayınlama ve düzenleme çalışmalarının tümüdür. Bu web sitesi çalışmalarını yapan uzman bireyler web tasarımcı olarak adlandırılmaktadır.


Antalya Web Tasarımın İlkeleri
 • Basitlik

  Kullanıcı deneyimini ve web sitenizin kullanılabilirliğini göz önünde bulundururken gitmenin en iyi yolu basitliktir.

 • Renk

  Renk, mesajları iletme ve duygusal tepkileri uyandırma gücüne sahiptir. Markanıza uygun bir renk paleti bulmak, müşterinizin markanıza yönelik davranışını etkilemenizi sağlayacaktır. Renk seçimini 5'ten az renkle sınırlı tutun. Tamamlayıcı renkler çok iyi çalışıyor. Hoş renk kombinasyonları müşteri katılımını artırır ve kullanıcının kendini iyi hissetmesini sağlar.

 • Yazı Tipi

  Tipografinin web sitenizde oynayacağı önemli bir rolü vardır. Dikkat çeker ve markanın sesinin görsel yorumu olarak çalışır. Yazı biçimleri okunaklı olmalı ve web sitesinde en fazla 3 farklı yazı tipi kullanmalıdır.

 • Görüntüler

  İmgeleme, iletişimde kullanılan her görsel unsurdur. Buna fotoğraf, illüstrasyon, video ve her türlü grafik dahildir. Tüm görüntüler anlamlı olmalı ve şirketin ruhunu yakalamalı ve marka kişiliğinin somutlaşmış hali olarak hareket etmelidir. Web sitelerinde tükettiğimiz ilk bilgilerin çoğu görseldir ve ilk izlenim olarak, ziyaretçilerin zihninde profesyonellik ve güvenilirlik izlenimi oluşturmak için yüksek kaliteli görüntülerin kullanılması önemlidir.

 • Web Sitesi Haritası

  Gezinme, ziyaretçilerin etkileşimde bulundukları ve aradıklarını buldukları web sitelerinde kullanılan bir yol bulma sistemidir. Web sitesinde gezinme, ziyaretçileri tutmanın anahtarıdır. Web sitelerinde gezinme kafa karıştırıcıysa, ziyaretçiler pes edecek ve başka bir yerde ihtiyaç duyduklarını bulacaktır. Her sayfada gezinmeyi basit, sezgisel ve tutarlı tutmak çok önemlidir.